1. Start
 2. /
 3. Szpitale
 4. /
 5. Szpital im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie
 6. /
 7. Rehabilitacja

Rehabilitacja

Rehabilitacja to kompleksowe postępowanie, które ma na celu przywrócenie pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej, zdolności do pracy i brania czynnego udziału w życiu społecznym, czyli poprawę jakości życia.

Istotną częścią rehabilitacji jest fizjoterapia. Jest ona skierowana do osób, których codzienne funkcjonowanie jest utrudnione na skutek choroby czy kontuzji. Fizjoterapia pomaga w:

 • zwalczaniu bólu,
 • powrocie do sprawności do urazach i zabiegach ortopedycznych,
 • zapobiega nawrotom kontuzji,
 • poprawia ogólną kondycję i wydolność organizmu.

Fizjoterapeuta podczas pracy z pacjentem wykorzystuje: kinezyterapię (gimnastyka lecznicza), fizykoterapię (oddziaływanie na organizm bodźcami fizycznymi, np. światłem, prądem elektrycznym, polem magnetycznym) i masaż leczniczy.

W zakres rehabilitacji w warunkach ambulatoryjnych gwarantowanej w ramach kontraktu z NFZ wchodzi fizjoterapia ambulatoryjna realizowana przez:

 • wizytę fizjoterapeutyczną
 • zabiegi fizjoterapeutyczne w Gabinecie Fizjoterapii

Szpital w Skwierzynie prowadzi dwie pracownie rehabilitacji ambulatoryjnej: w Skwierzynie i Lipkach Wielkich. Pracownia w Skwierzynie realizuje rehabilitację domową osób z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności.

Jak zarejestrować się na rehabilitację?

Na rehabilitację finansowaną przez NFZ potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Na rehabilitację w pracowni rehabilitacji i w domu pacjenta wydaje skierowanie lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarz specjalista z poradni specjalistycznej lub z oddziału szpitalnego wydaje skierowanie na rehabilitację stacjonarną na oddziale rehabilitacyjnym.

Skierowanie na rehabilitację leczniczą w trybie ambulatoryjnym, tj. na zabiegi fizjoterapeutyczne, ważne jest 30 dni od daty wystawienia. W tym czasie skierowanie musi zostać zarejestrowane w miejscu, w którym udzielane będą świadczenia.
Pierwsza wizyta w pracowni rehabilitacji to tzw. wizyta fizjoterapeutyczna. Podczas takiej wizyty fizjoterapeuta ustala z pacjentem plan i zakres zabiegów. W ramach świadczeń gwarantowanych jednemu pacjentowi przysługuje nie więcej niż 5 zabiegów dziennie w 10 dniowym cyklu terapeutycznym.

Pacjenci z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą korzystać ze świadczeń rehabilitacyjnych poza kolejką oczekujących.

Gdzie odbywają się zabiegi rehabilitacyjne?

Zabiegi rehabilitacji odbywają się:

 • w warunkach ambulatoryjnych – w pracowni rehabilitacji
 • w domu pacjenta
Kontakt
Pracownia rehabilitacji w Skwierzynie

ul. Szpitalna 5, budynek A, parter

Rejestracja:

Telefoniczne centrum obsługi pacjenta
tel. 41 240 0000

poniedziałek-piątek, godz. 7.00-18.00

Pracownia rehabilitacji w Lipkach Wielkich

Lipki Wielkie, ul. Szosowa 107

Rejestracja:

Telefoniczne centrum obsługi pacjenta

tel. 41 240 0000

poniedziałek-piątek, godz. 7.00-18.00

 • Pracownia Rehabilitacji w Skwierzynie

  Więcej
 • Pracownia Rehabilitacji w Lipkach Wielkich

  Więcej
Kontakt
Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

ul. Strzegomska 142a, 54-429 Wrocław
KRS 0000568640, NIP 8513186008, Regon 362089459

Biuro Zarządu Grupy Nowy Szpital

41 240 3000
grupa@nowyszpital.pl

Rejestracja pacjentów

41 240 0000