1. Start
  2. /
  3. Szpitale
  4. /
  5. Nowy Szpital w Wąbrzeźnie
  6. /
  7. Oddziały
  8. /
  9. Oddział Okulistyczny – leczenie jednego dnia

Oddział Okulistyczny – leczenie jednego dnia

Zakres świadczeń:

Oddział Okulistyki jednego dnia w Wąbrzeźnie uruchomił działalność medyczną od 1 stycznia 2023 roku. Wykonujemy operacje zaćmy, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjent objęty ubezpieczeniem zdrowotnym nie ponosi żadnych kosztów wizyt i badań związanych z operacją.

– Operacje wykonują uznani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem.

– Wykorzystujemy zaawansowaną technologię, przy użyciu materiałów medycznych wysokiej jakości.

– Operacje są wykonywane w sali operacyjnej w warunkach najwyższej sterylności, zgodnie z wymogami Unii Europejskiej.

– Podczas całego zabiegu o pacjenta dba lekarz anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna, co jest ważne w przypadku osób w podeszłym wieku.

Zasady pracy oddziału:

Każdy pacjent, który otrzymał skierowanie do szpitala od lekarza okulisty na operację usunięcia zaćmy, może zapisać się na wizytę kwalifikującą do wpisu na listę oczekujących. Podstawą wpisu pacjenta na listę oczekujących jest spełnianie kryteriów medycznych wskazanych przez NFZ.

 

Pacjent może zarejestrować się na wizytę osobiście lub telefonicznie. Pracownik rejestracji ustala termin wizyty kwalifikującej do wpisu w kolejkę do operacji zaćmy. Wizyta odbywa się najpóźniej w ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia się pacjenta ze skierowaniem.

W wyznaczonym dniu pacjent przychodzi z dowodem osobistym oraz oryginałem skierowania. Podczas wizyty kwalifikującej do kolejki przeprowadzane są: badanie ostrości wzroku pacjenta, stan zaawansowania zaćmy i badanie dna oka. Na podstawie badań lekarz okulista weryfikuje, czy pacjent spełnia kryteria wpisania na listę oczekujących na operację zaćmy refundowaną przez NFZ.

 

Pacjent, który czeka w kolejce na operację usunięcia zaćmy, zostanie poinformowany telefonicznie przez pracownika rejestracji o terminie badania kwalifikacyjnego do operacji połączonego z konsultacją anestezjologiczną. Po szczegółowych badaniach diagnostycznych ustalone zostaną dokładna data oraz godzina operacji.

Operację zaćmy wykonuje się metodą fakoemulsyfikacji – czyli usunięcia zmętniałej soczewki za pomocą ultradźwięków. W miejsce naturalnej zmętniałej soczewki pacjenta wszczepia się sztuczną, zwijalną soczewkę jednoogniskową lub soczewkę jednoogniskową toryczną do korekcji astygmatyzmu.

 

Wszczepienie soczewek torycznych możliwe jest u pacjentów z zaćmą niepowikłaną i wcześniej istniejącym regularnym astygmatyzmem rogówkowym o mocy 2 dioptrie cylindryczne lub więcej.

Lekarz specjalista, po wnikliwej analizie parametrów i wady wzroku pacjenta, dopasuje najlepsze, wysokiej jakości soczewki, które podlegają refundacji.

Kontakt

Lokalizacja:

Wąbrzeźno, ul. Wolności 27,

budynek główny I piętro,

Rejestracja

tel. 503 455 924

Kadra medyczna

  • lek.  Andrzej Gołębka
  • lek. Krzysztof Waliszewski

Kontakt

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

ul. Strzegomska 142a, 54-429 Wrocław
KRS 0000568640, NIP 8513186008, Regon 362089459

Biuro Zarządu Grupy Nowy Szpital

41 240 3000
grupa@nowyszpital.pl

Rejestracja pacjentów

41 240 0000