3. Szpitale
  9. Oddział Neurologii z Pododdziałem Udarowym

Oddział Neurologii z Pododdziałem Udarowym

Zakres leczenia:

Na Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym diagnozowani i leczeni są pacjenci z chorobami obwodowego i centralnego układu nerwowego między innymi z:

• z niedokrwiennymi i krwotocznymi udarami mózgu. W przypadku chorych z niedokrwiennym udarem mózgu wykonujemy leczenie trombolityczne. Tromboliza jest jedną z najnowocześniejszych terapii farmakologicznych, która znacząco obniża śmiertelność i niesprawność chorych spowodowaną udarem
  • chorobami zapalnymi ośrodkowego układu nerwowego,
  • padaczką i stanami padaczkowymi,
  • z bólami i zawrotami głowy
  • chorobami demielinizacyjnymi (m. in. stwardnieniem rozsianym),
  • chorobami zwyrodnieniowymi ośrodkowego układu nerwowego, w tym m. in. chorobami i zespołami parkinsonowskimi, zespołami otępiennymi,
  • guzami mózgu,
  • zespołami bólowymi kręgosłupa

Oddział uczestniczy w programie lekowym finansowanym przez NFZ leczenia SM lekami pierwszego rzutu.

Pacjenci mają zapewnioną profesjonalną opiekę lekarską, pielęgniarką, logopedyczną, psychologiczną i rehabilitacyjną.

Oddział liczy 28 łóżek, w tym łóżka neurologiczne, wczesnej rehabilitacji poudarowej i 5 stanowisk intensywnej nadzoru neurologicznego.
Oddział wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt, min. w kardiomonitory umożliwiające monitorowanie funkcji życiowych, aparaty do badań USG, aparat EEG , Holter EKG i Holter RR oraz aparat EMG. Szpital zapewnia także całodobową dostępność do diagnostyki laboratoryjnej oraz tomografii komputerowej.

Oddział posiada zgodę Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego na szkolenie lekarzy specjalistów w zakresie neurologii. Oddział dysponuje 4 miejscami szkoleniowymi. Kierownikiem kursu specjalistycznego jest ordynator oddziału dr n. med. Jan Mejnartowicz, Konsultant Wojewódzki na Województwo Lubuskie w dziedzinie neurologii lub inni lekarze specjaliści pracujący w oddziale.

Zainteresowanych lekarzy prosimy o kontakt z biurem zarządu szpitala tel. 41 240 2102 oraz z ordynatorem oddziału, tel. 736 846 649

Organizacja przyjęć planowych

Informacja o organizacji przyjęć na leczenie planowe znajduje się na stronie internetowej:

/aktualnosci/nowy-szpital-w-swiebodzinie/organizacja-przyjec-planowych/

Zasady pracy oddziału:

Godziny obchodu lekarskiego: 8:00-10:00

Godziny wydawania wypisów: 12:00-14:00

Odwiedziny chorych: 11:00 – 20:00.

Inne godziny godziny  odwiedzin mogą być ustalone indywidualnie z personelem pielęgniarskim, zwłaszcza w przypadkach nagłych.  W szczególności nie należy odwiedzać chorych, jeśli u osoby odwiedzającej występują objawy zapalenia górnych dróg oddechowych (katar, kaszel) lub inne choroby zakaźne.

Na sali intensywnego nadzoru odwiedziny są ograniczone do 1 osoby odwiedzającej  z uwagi na ciężki stan pacjentów leczonych w tej sali.

Pełny regulamin dostępny jest na oddziale.

Lokalizacja:

Świebodzin, ul. Młyńska 6

Numery telefonów:

• Ordynator – 41 240 2181
  • Dyżurka lekarska – 41 240 2182, 503 819 121
  • Pielęgniarka oddziałowa i dyżurka pielęgniarska – 41 240 2184

Ordynator: dr n. med. Jan Paweł Mejnartowicz, specjalista neurologii, wojewódzki konsultant ds. neurologii
Pielęgniarka Oddziałowa – Katarzyna Kantczak

!

Informacji o stanie zdrowia pacjenta udziela lekarz prowadzący pacjenta. Nie udzielamy telefonicznej informacji o stanie zdrowia pacjenta.