1. Start
 2. /
 3. Szpitale
 4. /
 5. Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą
 6. /
 7. Diagnostyka
 8. /
 9. Pracownia USG

Pracownia USG

Lekarze specjaliści:

dr n. med. Lesław Bąk, specjalista chorób wewnętrznych, nefrolog

lek. Waldemar Mazur, specjalista chirurgii ogólnej

lek. Eugeniusz Karch, specjalista ginekologii i położnictwa

lek. Mariola Borzucka, specjalista radiologii

Zakres wykonywanych badań i zabiegów:
 • USG jamy brzusznej,
 • USG piersi
 • USG tarczycy,
 • USG układu moczowego z prostatą i moszną
 • USG ślinianek i węzlów chłonnych obwodowych i szyi
 • USG dołu podkolanowego,
 • USG przezciemiączkowe
 • USG naczyń żylnych i tętniczych kończyn górnych i dolnych + DOPPLER – dwa razy w miesiącu w wyznaczonym terminie wykonujemy USG naczyń żylnych (należy być na czczo, wziąć ze sobą duży ręcznik i posiadane wcześniejsze wyniki)
Jak się przygotować do USG jamy brzusznej?

2 dni przed badaniem: należy stosować dietę lekkostrawną, bez jarzyn, owoców, ciemnego pieczywa, nie należy pić płynów gazowanych i słodzonych (można pić wodę niegazowaną)

W dniu poprzedzającym badanie można należy przyjmować Simetigast Forte 1 kapsułkę wieczorem i 1 kapsułkę rano w dniu badania lub Espumisan (dostępny w aptece bez recepty; usuwa powietrze z przewodu pokarmowego).
W dni badania:

 • na badanie należy zgłosić się na czczo; przed badaniem nie należy palić papierosów, żuć gumy.
 • jeśli badanie jest na późniejszą godzinę co najmniej 6 godzin przed badaniem nie można nic jeść. Dopuszcza się picie niegazowanej wody niewielką ilość, małymi porcjami starając się przy tym unikać nadmiernego połykania powietrza,
 • pacjenci, którzy przyjmują leki powinni przyjąć je zgodnie z zaleceniem lekarza, popijając niegazowaną wodą, nie później niż 1 godzinę przed badaniem,

Na badanie należy zabrać wyniki wcześniej robionych badań (dokumentację medyczną, wypisy ze szpitala, poprzednie usg itp.)

Jak się przygotować do badania USG jamy brzusznej i układu moczowego?

2 dni przed badaniem: należy stosować dietę lekkostrawną, bez jarzyn, owoców, ciemnego pieczywa, nie należy pić płynów gazowanych i słodzonych (można pić wodę niegazowaną)

W dniu poprzedzającym badanie można przyjmować Simetigast Forte 1 kapsułkę wieczorem i 1 kapsułkę rano w dniu badania lub Espumisan (dostępny w aptece bez recepty; usuwa powietrze z przewodu pokarmowego).

W dniu badania:

 • na badanie należy zgłosić się na czczo; należy wypić 1,5 litra wody , co najmniej godzinę przed badaniem i nie oddawać moczu przez 2-3 godz. przed badaniem (wypełniony pęcherz pozwala na dokładniejszą analizę). Przed badaniem nie należy palić papierosów, żuć gumy
 • jeśli badanie jest na późniejszą godzinę, co najmniej 6 godzin przed badaniem nie można nic jeść
 • pacjenci, którzy przyjmują leki powinni przyjąć je zgodnie z zaleceniem lekarza, popijając niegazowaną wodą, nie później niż 1 godzinę przed badaniem.

Na badanie należy zabrać wyniki wcześniej robionych badań (dokumentację medyczną, wypisy ze szpitala, poprzednie usg itp.)

Kontakt
Lokalizacja:

Parter budynku głównego szpitala

Rejestracja:
Telefoniczne centrum obsługi pacjenta, poniedziałek-piątek, godz. 7.00-18.00
tel. 41 240 0000

Koordynator – Małgorzata Marszałek

!

Na badanie wymagane jest skierowanie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Skierowanie należy dostarczyć w terminie 14 dni roboczych od dnia wpisania na listę oczekujących. W przypadku nieprzekazania skierowania w terminie pacjent zostanie skreślony z listy oczekujących.

Kontakt
Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

ul. Strzegomska 142a, 54-429 Wrocław
KRS 0000568640, NIP 8513186008, Regon 362089459

Biuro Zarządu Grupy Nowy Szpital

41 240 3000
grupa@nowyszpital.pl

Rejestracja pacjentów

41 240 0000