- Start /
- Projekty UE i dotacje /
- Nowy Szpital w Świebodzinie /
- Dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Szpitalu w Świebodzinie Sp. z o. o.
Archiwum Projektów UE i dotacji
Wybierz kategorię i/lub placówkę
Dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Szpitalu w Świebodzinie Sp. z o. o.
Program operacyjny: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020
Oś priorytetowa IX: Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia
Działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego w zakresie wsparcia istniejących Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii (doposażenie)
Umowa o dofinansowanie: POIS.09.01.00-00-0316/18-00/2075/2018/381 z dnia 01.10.2018 r., zawarta pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia a Nowym Szpitalem w Świebodzinie Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością
Nowy Szpital w Świebodzinie Sp. z o.o.
ul. Młyńska 6
66-200 Świebodzin
Cele główne:
- Wzmocnienie potencjału sprzętowego służby zdrowia w zakresie ratownictwa medycznego dedykowanego dzieciom na terenie województwa lubuskiego (poprzez wzmocnienie wyposażenia sprzętowego Nowego Szpitala w Świebodzinie Sp. z o.o.).
- Podniesienie jakości i dostępności do badań medycznych w zakresie ratownictwa medycznego dedykowanego dzieciom na terenie województwa lubuskiego (poprzez zakup nowego sprzętu medycznego do Placówki).
Cele bezpośrednie:
- świadczenie usług medycznych w zakresie ratownictwa medycznego dedykowanego dzieciom charakteryzujących się wysoką jakością i dostępnością dla pacjentów,
- dostosowanie wyposażenia sprzętowego SOR Nowego Szpitala w Świebodzinie Sp. z o.o. do rosnących potrzeb w zakresie ratownictwa medycznego dedykowanego dzieciom,
- oferowanie przez SOR Beneficjenta wysokiego poziomu badań medycznych,
- właściwe wykorzystanie potencjału kadry medycznej SOR Nowego Szpitala w Świebodzinie Sp. z o.o. oraz wzrost komfortu jej pracy.
Zakup aparatury medycznej (15 szt.), w tym:
- kardiomonitor (2 szt.)
- defibrylator (1 szt.)
- respirator (1 szt.)
- USG (1 szt.)
- pompa infuzyjna (1 szt.)
- aparat do podgrzewania płynów infuzyjnych (2 szt.)
- aparat do szybkiego przetaczania płynów (2 szt.)
- pulsoksymetr (1 szt.)
- kapnograf (1 szt.)
- elektryczne urządzenie do ssania (2 szt.)
- zestaw do trudnej intubacji (1 szt.)
Kardiomonitor (2 szt.) – zakup niezbędny ze względu na wzrastającą corocznie liczbę małych pacjentów w stanie zagrożenia życia. Odnotowano szczególny wzrost liczby dzieci w wieku powyżej 5 roku życia. Doposażenie w kardiomonitory wyposażone w osprzęt pediatryczny umożliwi monitorowanie funkcji życiowych młodych pacjentów.
Defibrylator (1 szt.) – umożliwi defibrylację serca najmniejszych pacjentów, czyli przywrócenie małych pacjentów do życia.
Respirator (1 szt.) – urządzenie niezbędne w sytuacjach ustania czynności oddechowej dzieci.
USG (1 szt.) – zakup urządzenia umożliwi szybką diagnostykę dzieci w stanach nagłego zachorowania oraz z urazami wielonarządowymi. Sprzęt niezbędny w celu postawienia diagnozy lekarskiej i podjęcia decyzji o dalszym leczeniu.
Pompa infuzyjna (1 szt.) – urządzenie ułatwi i usprawni dawkowanie leków hospitalizowanych w oddziale dzieciom. Zakup niezbędny ze względu na małe dawki leków, które przypisywane są dzieciom w przeliczeniu na kilogram masy ciała.
Aparat do podgrzewania płynów infuzyjnych (2 szt.) – zakup umożliwi podgrzanie płynów podawanych dzieciom znajdującym się w stanie hipotermii.
Aparat do szybkiego przetaczania płynów (2 szt.) – zakup ułatwi i usprawni przetaczanie płynów małym pacjentom.
Pulsoksymetr (1 szt.) – umożliwi monitorowania saturacji młodego pacjenta podczas transportu i badań.
Kapnograf (1 szt.) – umożliwi uzyskanie pełnego obrazu prawidłowo wykonanego udrożnienia dróg oddechowych dziecka w następstwie intubacji, poprzez możliwość kontrolowania parametrów oddechowych. Kapnograf przedstawia obraz ilości wydychanego przez pacjenta dwutlenku węgla a tym samym mówi o poprawności przeprowadzonej intubacji
Elektryczne urządzenie do ssania (2 szt.) – ssaki elektryczne pozwolą zapewnić odsysanie wydzieliny i płynów z jamy ustnej i dróg oddechowych dzieciom, które samodzielnie nie mogą odkasływać. Urządzenia o dużej rozpiętości mocy ssania pozwolą udzielić pomocy dzieciom w różnym wieku.
Zestaw do trudnej intubacji (1 szt.) – jest kluczowy dla prawidłowego leczenia dzieci w SOR. Umożliwia prawidłowe wykonanie udrożnienia dróg oddechowych dziecka w następstwie intubacji.
Wskaźniki produktu (2019 rok):
- Liczba wspartych podmiotów leczniczych – 1 szt.
- Liczba wspartych podmiotów leczniczych udzielających świadczeń ratownictwa medycznego lub jednostek organizacyjnych szpitali wyspecjalizowanych w zakresie udzielania świadczeń niezbędnych dla ratownictwa medycznego – 1 szt.
- Liczba zakupionego sprzętu medycznego – 15 szt.
- Nakłady inwestycyjne na zakup aparatury medycznej – 353 000,00 zł
Wskaźnik rezultatu (2020 rok):
- Liczba leczonych w podmiotach leczniczych objętych wsparciem – 25 413osoby/rok
- Wartość całkowita Projektu – 368 000,00 PLN
- Dofinansowanie (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) – 312 800,00 PLN (85,00%)
- Wkład własny – 55 200,00 (15,00%)
Okres realizacji Projektu: 01.09.2018 – 30.04.2019
Ministerstwo Rozwoju – Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 stworzyła łatwe w użyciu narzędzie służące zgłaszaniu wszelkich nieprawidłowości dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Programu Infrastruktura i Środowisko. Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się
do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektów.
W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy: wysłać wiadomość na adres e-mail: naduzycia.POIS@mr.gov.pl lub skorzystać z formularza znajdującego się na stronie https://www.pois.gov.pl/strony/zglaszanie-nieprawidlowosci/