1. Start
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Nowy Szpital w Olkuszu otrzymał osiem łóżek dla opiekunów małych pacjentów

Nowy Szpital w Olkuszu otrzymał osiem łóżek dla opiekunów małych pacjentów

Osiem łóżek dla rodziców trafiło na Oddział Pediatryczny Nowego Szpitala w Olkuszu. Dzięki nim opiekunowie małych pacjentów będą mogli w komfortowych warunkach towarzyszyć swoim pociechom podczas pobytu w placówce.  

– Możliwość wygodnego czuwania przy dzieciach to kolejny element poprawy komfortu leczenia naszych pacjentów – mówi Norbert Kubański, Prezes Zarządu Nowego Szpitala w Olkuszu.

Łóżka zostały przekazane Szpitalowi przez Fundację Ronalda McDonalda. W centrum uwagi Fundacji znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodzinie w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków, wiążącej się z ich pobytem w szpitalu. Skala tych działań obejmuje cały kraj, a organizacji pomagają firmy, osoby prywatne i wolontariusze.

– Dla rodzica chorego dziecka możliwość całodobowego bycia z nim i wspierania go w procesie leczenia to rzecz bardzo ważna. Także dzieci, którym w szpitalu towarzyszą rodzice, lepiej znoszą niedogodności terapii – mówi Tomasz Rzemieniuk, Ordynator Oddziału Pediatrii Nowego Szpitala w Olkuszu

Meble, które otrzymał Nowy Szpital w Olkuszu, są przede wszystkim wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek czy czytania. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o własną regenerację w godnych warunkach.

W imieniu całego Szpitala, małych pacjentów i ich rodziców składamy serdeczne podziękowania za ten piękny dar.

Kontakt

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

ul. Strzegomska 142a, 54-429 Wrocław
KRS 0000568640, NIP 8513186008, Regon 362089459

Biuro Zarządu Grupy Nowy Szpital

41 240 3000
grupa@nowyszpital.pl

Rejestracja pacjentów

41 240 0000