5. Badania rezonansem magnetycznym na NFZ – od października w Nowym Szpitalu w Olkuszu

Wraz z początkiem października pacjenci posiadający skierowania z poradni specjalistycznych będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań nowoczesnym rezonansem magnetycznym w Nowym Szpitalu w Olkuszu.

W Pracowni Rezonansu Magnetycznego wykonać będzie można badania:

– głowy

– wszystkich odcinków kręgosłupa

– stawów krzyżowo-biodrowych

– stawów barkowych

– stawów kolanowych

– brzucha

– miednicy

– prostaty.

Na pacjentów czeka wysokiej klasy sprzęt Canon 1,5 T Vantage Elan, który zapewnia nieinwazyjne badanie i uzyskanie obrazów przekroju ciała bez udziału promieniowania jonizującego. Metoda ma opinię bezpiecznej i skutecznej w diagnostyce wielu schorzeń.

Badanie rezonansem magnetycznym ma wszechstronne zastosowanie. Pomaga zdiagnozować np. nowotwory, tętniaki naczyń mózgowych, stwardnienie rozsiane, uszkodzenia rdzenia nerwowego, urazy mózgu, choroby wątroby i inne jamy brzusznej, schorzenia narządów ruchu, w tym kręgosłupa.

Badanie rezonansem magnetycznym, w zależności od potrzeb i wskazań lekarskich, można wykonywać z podaniem środka kontrastującego lub bez.

Warunkiem skorzystania z badania rezonansem magnetycznym w Nowym Szpitalu w Olkuszu są:

– aktualne ubezpieczenie NFZ

– skierowanie z poradni specjalistycznej

– rejestracja na wizytę (tel. 41 240 0000 w godzinach 7:00-18:00)

Pracownia Rezonansu Magnetycznego w Nowym Szpitalu w Olkuszu czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 oraz w soboty w godz. 8:00-15:00.