5. Nowy Szpital w Wąbrzeźnie
  7. Ograniczenie negatywnych skutków COVID-19 poprzez działania profilaktyczne i zabezpieczające skierowane do służb medycznych

Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa: 9 Solidarne społeczeństwo
Działanie: 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych
Poddziałanie: 9.3.1 Rozwój usług zdrowotnych
Nabór: RPKP.09.03.01-IZ.00-04-73P/20 (Pozakonkursowy)

Umowa o dofinansowanie RPKP.09.03.01-04-0002/20 z dnia 29.05.2020 r. zawarta pomiędzy Województwem Kujawsko – Pomorskim (Partner wiodący) a Nowym Szpitalem w Wąbrzeźnie Sp. z o.o. (Partner)

Miejsce realizacji Projektu

Nowy Szpital w Wąbrzeźnie Sp. z o.o.
ul. Wolności 27
87-200 Wąbrzeźno

Projekt został przygotowany przez Samorząd Województwa Kujawsko- Pomorskiego w związku z pojawieniem się epidemii choroby COVID-19, wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, a co się z tym wiąże naglącą koniecznością realizacji działań w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego w obliczu epidemii.
Projekt jest realizowany w partnerstwie między samorządem województwa kujawsko- pomorskiego (Lider projektu) a 38 podmiotami leczniczymi z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego (Partnerzy projektu): szpitalami powiatowymi, gminnymi i miejskimi, szpitalami klinicznymi oraz zakładami opieki zdrowotnej, dla których podmiotem tworzącym jest samorząd województwa.
Odbiorcami projektu będą pracownicy w/w placówek, jak również podmiotów leczniczych, świadczących opiekę w ramach NFZ na terenie województwa.

Zakres rzeczowy Projektu

Zakup materiałów medycznych i środków ochrony osobistej dla pracowników służby zdrowia
W ramach tego zadania planuje się zakup niezbędnych materiałów medycznych, środków do dezynfekcji, środków ochrony indywidualnej i innych niezbędnych środków w tym zakresie, przeznaczonych dla pracowników służby zdrowia – personelu medycznego. Realizowane wsparcie pozwoli na odpowiednie wyposażenie podmiotów leczniczych, a w związku z tym zwiększy bezpieczeństwo personelu zatrudnionego w podmiotach leczniczych, a tym samym pacjentów. Działania te przyczynią się do zapobiegania i przeciwdziałania nowym zakażeniom wirusem oraz zapewnienia dostępności do świadczeń zdrowotnych udzielanych przez podmioty lecznicze (szpitale/ stacje pogotowia ratunkowego).
Podmioty medyczne walczące z epidemią SARS-Cov-2 zmagają się z niedoborami w zakresie materiałów medycznych do dezynfekcji oraz środków ochrony osobistej. Na podstawie już zdiagnozowanych potrzeb powstał katalog niezbędnego wyposażenia dla osób świadczących usługi stacjonarnie oraz w środowisku.

Zakupione będą m.in.:

• rękawiczki jednorazowego użytku,
  • maseczki ochronne jednorazowe,
  • maseczki FFP3/FFP2,
  • środki do dezynfekcji rąk,
  • przyłbice ochronne,
  • gogle ochronne,
  • fartuchy ochronne,
  • ochraniacze na obuwie,
  • kombinezony ochronne,
  • płyny dezynfekujące (do powierzchni różnego typu),
  • płyny dezynfekujące sprzęt medyczny i inny sprzęt,
  • inne związane z przestrzeganiem reżimu sanitarnego.
Wskaźniki Projektu

Wskaźniki produktu (rok docelowy – 2022) – Nowy Szpital w Wąbrzeźnie Sp. z o.o.

• Liczba podmiotów objętych wsparciem w zakresie zwalczania lub przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19 – 1 szt.
  • Wartość wydatków kwalifikowalnych przeznaczonych na działania związane z epidemią COVID-19 – 68 160,96 PLN
  • Liczba podmiotów wykonujących działalność leczniczą objętych wsparciem w ramach projektu – 1 szt.

Wartość całkowita Projektu – 68 160,96 PLN

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – 57 936,82 PLN (85,00%)

Budżet Państwa – 6 816,09 PLN (10,00%)

Wkład własny – 3 408,05 PLN (5,00%)