Nowy Szpital w Świebodzinie

Oddział neurologii z pododdziałem udarowym

Lokalizacja:

Świebodzin, ul. Młyńska 6

Numery telefonów:

• Ordynator - 68 456 40 54
  • Dyżurka lekarska - 68 456 40 56
Ordynator: dr n. med. Jana Pawła Mejnartowicza, specjalista neurologii, wojewódzki konsultant ds. neurologii
Pielęgniarka Oddziałowa - Katarzyna Kantczak

Opis oddziału:

Oddział w ramach umowy z NFZ zaczął przyjmować pacjentów od 9 października 2017 r. Na potrzeby oddziału zaadoptowano niewykorzystane pomieszczenia, które kiedyś były  dodatkowymi salami oddziału wewnętrznego. Pokoje dla pacjentów zostały zmodernizowane i wyposażone w nowe łóżka z materacami przeciwodleżynowymi i szafki przyłóżkowe, każda sala ma dostęp do sanitariatów.

Oddział liczy łącznie 28 łóżek, w tym łóżka neurologiczne, wczesnej rehabilitacji poudarowej i 5 stanowisk intensywnej opieki medycznej. Oddział wyposażony  został w nowy, wysokospecjalistyczny sprzęt, min. w kardiomonitory umożliwiające monitorowanie funkcji życiowych, dwa aparaty do badań USG, aparat EEG , Holter EKG i Holter RR oraz aparat EMG. Szpital zapewnia także całodobową dostępność do diagnostyki laboratoryjnej oraz tomografii komputerowej. Szpital dysponuje całodobowym lądowiskiem dla śmigłowców sanitarnych , które jest niezwykle ważne dla pacjentów z rozpoznanym udarem mózgu, gdzie czas dojazdu i rozpoczęcia leczenia jest bardzo istotny, często decydujący o jego dalszym rokowaniu.

Pacjenci leczeni na oddziale neurologii w Świebodzinie mają zapewnioną całodobową opiekę lekarza anestezjologa, a także lekarza internisty, kardiologa, konsultacje neurochirurga oraz chirurga naczyniowego. Oddział neurologii z pododdziałem udarowym prowadzi leczenie także innych schorzeń układu nerwowego, które wymagają hospitalizacji.