Nowy Szpital w Olkuszu

Ordynator: lek. med. Maria Izdebska, specjalista chorób zakaźnych

Pielęgniarka oddziałowa: Anna Bożek

Zakres świadczeń:

Oddział dysponuje 20 łóżkami. Na oddziale prowadzone jest leczenie chorób zakaźnych wymagających hospitalizacji, a także diagnostyka i leczenie chorób przewlekłych. Leczymy, m.in.:
  • wirusowe zapalenie wątroby A, B, C
  • zapalenia wątroby o innej etiologii; ostre i przewlekłe toksyczne zapalenie wątroby (polekowe, poalkoholowe)
  • marskość wątroby (o różnej etiologii), uszkodzeń wątroby
  • biegunki zakaźne
  • choroby zakaźne i pasożytnicze
  • choroby podejrzane o tło infekcyjne
  • stany gorączkowych
  • zapalenia płuc
  • mononukleozy zakaźnej
  • cytomegalie
  • róży
  • półpasiec
  • zakażenia układu moczowego

Przy oddziale funkcjonuje Poradnia Chorób Zakaźnych.

Zasady pracy oddziału:

Przyjęcia chorych odbywają się: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 14.35 w Izbie Przyjęć Oddziału. W pozostałych godzinach, w soboty, niedziele i święta przez Szpitalny Oddział Ratunkowy. Przy przyjęciu pacjent zapoznaje się z Regulaminem Oddziału i Prawami Pacjenta.

Przy przyjęciu pacjent powinien posiadać: skierowanie, dowód tożsamości, ostanie wyniki badań dodatkowych oraz dokumentację wcześniejszego leczenia.

Pacjent zgłasza się z własnymi przyborami toaletowymi, piżamą, obuwiem zamiennym.

Godziny wizyt lekarskich:

Godziny wydawania wypisów:

13.00-14.00

Pełen regulamin dostępny jest na oddziale.
Uwaga:
 Informacji o zdrowiu pacjenta, osobom upoważnionym, udziela ordynator lub lekarz zastępujący, w godzinach od 12.00 do 13.00 w dniach pracy. Nie udzielamy telefonicznych informacji na temat stanu pacjenta.