Nowy Szpital w Olkuszu

Ordynator -  dr n. med. Tadeusz Pietkiewicz

Pielęgniarka Oddziałowa -  Danuta Kocjan

Zakres świadczeń:

Oddział dysponuje 28 łóżkami wyposażonymi we własne węzły sanitarne. W skład Oddziału Neurologii wchodzi Pododdział  Udarowy z salą Intensywnego Nadzoru Neurologicznego.

W Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym w Szpitalu Nowym w Olkuszu diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami obwodowego i centralnego układu nerwowego między innymi z:
  • guzami mózgu,
  • padaczką i stanami padaczkowymi,
  • zespołami bólowymi (szyjnymi, lędźwiowymi),
  • uszkodzeniami rdzenia kręgowego,
  • chorobami nerwowo-mięśniowymi (m. in. miastenią, zapaleniem wielomięśniowym),
  • chorobami demielinizacyjnymi (m. in. stwardnieniem rozsianym),
  • chorobami zwyrodnieniowymi ośrodkowego układu nerwowego, w tym m. in. chorobami i zespołami parkinsonowskimi, zespołami otępiennymi,
  • chorobami zapalnymi ośrodkowego układu nerwowego,
  • zespołami wielokorzeniowo-wielonerwowymi,
  • innymi chorobami neurologicznymi (m. in. utratami przytomności).
W Oddziale Udarowym leczymy Pacjentów z niedokrwiennymi i krwotocznymi udarami mózgu. W przypadku chorych z niedokrwiennym udarem mózgu wykonujemy leczenie trombolityczne. Tromboliza jest jedną z najnowocześniejszych terapii farmakologicznych, która znacząco obniża śmiertelność i niesprawność chorych spowodowaną udarem.

Oddział dysponuje pracowniami do badań – elektroencefalograficznych, elektromiograficznych, potencjałów wywołanych , ultrasonografii dopplerowskiej do badania przepływów w tętnicach szyjnych. Do dyspozycji Oddziału pozostaje czynna całą dobę pracownia Tomografii Komputerowej.
Pacjenci hospitalizowani w tutejszym Oddziale mają zapewnioną profesjonalną opiekę lekarską, pielęgniarką, logopedyczną, psychologiczną i rehabilitacyjną.
Oddział zatrudnia 6 lekarzy w tym 4 specjalistów.

Pacjenci mają możliwość kontynuacji leczenia w przyszpitalnej Poradni Neurologicznej

Zasady pracy oddziału:

Pacjent przebywający w Oddziale powinien posiadać własne: przybory toaletowe, piżamę, kapcie, termometr

Pacjenci wymagający zwolnienia lekarskiego muszą posiadać: NIP, PESEL pacjenta.

Odwiedziny chorych w oddziale od godziny 07.00 do 18.00.

Godziny wizyt lekarskich:

ranna: 8:00 do 9:00,
wieczorna: 18:00

Godziny wydawania wypisów:

od 13.00

Pełen regulamin dostępny jest na oddziale.
Uwaga:
Informacji o stanie zdrowia udziela osobom upoważnionym ordynator oddziału. Nie udzielamy telefonicznych informacji na temat stanu pacjenta.