Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Nowy Szpital w Szprotawie

Teleporady i zakaz odwiedzin 2020-03-13

Przypominamy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną,  w Nowym Szpitalu w Szprotawie został wprowadzony stan podwyższonej gotowości. Obecnie nie przyjmujemy pacjentów na oddział pediatryczny i wewnętrzny. Izba przyjęć, poradnie, pracownie diagnostyki obrazowej oraz nocna i świąteczna opieka medyczna pracują bez zmian.

W zakładzie opiekuńczo-leczniczym obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów prosimy o przestrzeganie zakazu i stosowanie się do zaleceń personelu medycznego. 
 

Teleporady w nocnej i świątecznej opiece medycznej 

Pacjentów, którzy chcą skorzystać z porady w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.
Dzwonić można w godzinach 18.00-8.00 od poniedziałku do piątku oraz przez całą dobę w dni wolne od pracy. Telefony kontaktowe: 41 240 2310, lekarz POZ 516 098 657, pielęgniarka POZ 516 142 464.
 

Odwołaj wizytę telefonicznie

Osoby, które mają zaplanowane wizyty u specjalistów i mają objawy infekcji, podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem SARS CoV-2, objęte są kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym, prosimy o telefoniczny kontakt z rejestracją w celu przełożenia porady u specjalisty na inny termin. 
 

Przestrzegaj zaleceń

Przypominamy o zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego, który rekomenduje:
  • unikanie skupisk ludzi,
  • przestrzeganie zasad higieny i częste mycie rąk,
  • w przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, należy powstrzymać się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami; wątpliwości dotyczące stanu zdrowia należy wyjaśniać telefonicznie,
  • korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800 190 590,
  • otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności,
  • przestrzeganie zasad kwarantanny, jeśli służby sanitarne zdecydują o jej konieczności.
W przypadku wystąpienia objawów takich jak: wysoka gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie i jest prawdopodobieństwo zarażenia się koronawirusem, w pierwszej kolejności należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologicznej, najbliższym oddziałem zakaźnym lub infolinią NFZ. 
 
Sanepid: 696 076 892 
Najbliższy oddział zakaźny: 68 32 96 478, 68 329 64 81
Infolinia NFZ: 800 190 590
powrót