Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Nowy Szpital w Świeciu

Zakaz odwiedzin i teleporady w Nowym Szpitalu w Świeciu 2020-03-13

Przypominamy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną, w Nowym Szpitalu w Świeciu obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów przebywających w szpitalu prosimy o przestrzeganie zakazu i stosowanie się do zaleceń personelu medycznego. Informujemy również, że wszystkie oddziały oprócz zakaźnego i płucnego przyjmują pacjentów zarówno w trybie planowym jak i nagłym. Poradnie i pracownie diagnostyczne pracują normalnie. 
 

Skorzystaj z teleporady w POZ

Pacjentów, którzy chcą skorzystać z porady w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Dzwonić można w godzinach 18.00-8.00 od poniedziałku do piątku oraz przez całą dobę w dni wolne od pracy. Telefon do nocnej opieki: tel. 41 240 1605 
 
W zakresie podstawowej opieki medycznej w Pruszczu i Serocku lekarze rodzinni również udzielają teleporad.
 

Odwołaj wizytę telefonicznie 

Osoby, które mają zaplanowane wizyty u specjalistów i mają objawy infekcji, podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem SARS CoV-2, objęte są kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym prosimy o telefoniczny kontakt z rejestracją w celu przełożenia porady u specjalisty na inny termin, tel. 41 240 0000 (od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-18.00)
 

Przestrzegaj zaleceń

Przypominamy o zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego, który rekomenduje:
  • unikanie dużych skupisk ludzi
  • przestrzeganie zasad higieny i częste mycie rąk
  • w przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, należy powstrzymać się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami; wątpliwości dotyczące stanu zdrowia należy wyjaśniać telefonicznie
  • korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.
  • otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności
  • przestrzeganie zasad kwarantanny, jeśli służby sanitarne zdecydują o jej konieczności 
W przypadku wystąpienia objawów takich jak: wysoka gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie i jest prawdopodobieństwo zarażenia się koronowirusem w pierwszej kolejności należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologicznej, najbliższym oddziałem zakaźnym lub infolinią NFZ. 

Sanepid tel: 607 123 837 
Oddział zakaźny: tel. 41 240 1634
Infolinia NFZ 800-190-590
powrót