Nowy Szpital w Świebodzinie

Informacja NFZ, GIS i Ministerstwa Zdrowia w sprawie koronowirusa 2020-02-28

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dnia byłeś w miejscu, gdzie występuje koronawirus i zaobserwowałeś u siebie objawy takie jak:

GORĄCZKA, KASZEL, DUSZNOŚĆ I PROBLEMY Z ODDYCHANIEM to:

Bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną tel: 68 382 07 47 od poniedziałku do piątku, godz. 7.35-15.00 lub 660 452 931 całodobowo lub w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego – najbliższy oddział: tel. 68 32 96 478

INFOLINIA NFZ W SPRAWIE KORONAWIRUSA – 800 190 590

Pamiętaj!

W przypadku kiedy istnieje podejrzenie zakażenia, ale nie masz jeszcze objawów pozostać w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami, aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa.

Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj TELEFONICZNIE lub innymi metodami zdalnej konsultacji.

Nie zgłaszaj się sam do przychodni POZ (chyba, że zostaniesz o to poproszony w określonym terminie) ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia, gdzie masz się zgłosić i czy jest to potrzebne.

Jeden chory pacjent (również Ty) może być źródłem zakażenia wszystkich osób w poczekalny.

• myj często ręce wodą z mydłem lub środkiem odkażającym na bazie alkoholu
  • unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust
  • zasłaniaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką, kiedy kaszlesz lub kichasz
  • nie zbliżaj się do osób chorych