Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Nowy Szpital w Olkuszu

Koronawirus COVID-19 - informacje dla pacjentów 2020-03-15

Przypominamy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w Nowym Szpitalu w Olkuszu obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów przebywających w szpitalu prosimy o przestrzeganie zakazu i stosowanie się do zaleceń personelu medycznego. Informujemy również, że wszystkie oddziały oprócz zakaźnego i płucnego przyjmują pacjentów zarówno w trybie planowym jak i nagłym. Poradnie i pracownie diagnostyczne pracują normalnie. Osoby, które chcą zarejestrować się na wizytę lub ją odwołać prosimy o telefoniczny kontakt z rejestracją. 
 

Skorzystaj z teleporady:

Pacjentów, którzy chcą skorzystać z porady w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Dzwonić można w godzinach 18.00-8.00 od poniedziałku do piątku oraz przez całą dobę w dni wolne od pracy.
Olkusz, tel. 41 240 1345, Wolbrom, tel. 32 644 10 29, 32 644 12 74  

Odwołaj wizytę telefonicznie:

Osoby, które mają zaplanowane wizyty u specjalistów i mają objawy infekcji, podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem SARS CoV-2, objęte są kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym prosimy o telefoniczny kontakt z rejestracją w celu przełożenia porady u specjalisty na inny termin.
 

Przestrzegaj zaleceń:

Przypominamy o zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego, który rekomenduje:
  • unikanie dużych skupisk ludzi
  • przestrzeganie zasad higieny i częste mycie rąk
  • w przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, należy powstrzymać się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami; wątpliwości dotyczące stanu zdrowia należy wyjaśniać telefonicznie
  • korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

 

  • otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności
  • przestrzeganie zasad kwarantanny, jeśli służby sanitarne zdecydują o jej konieczności 
 
W przypadku wystąpienia objawów takich jak: wysoka gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie i jest prawdopodobieństwo zarażenia się koronowirusem w pierwszej kolejności należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologicznej, najbliższym oddziałem zakaźnym lub infolinią NFZ. 
Sanepid do godz. 15:00, tel. 32 754 57 20, po godz. 15:00, tel. 506 197 234
Najbliższy oddział zakaźny, do godz. 15:00, tel. 41 240 12 72, po godz. 15:00, tel. 41 240 12 76

powrót