Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą

Zakaz odwiedzin w szpitalu i teleporady w nocnej opiece 2020-03-13

Przypominamy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną i zgodnie z zalecaniami Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Szpitalu w Kostrzynie n. Odrą obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów przebywających w szpitalu prosimy o przestrzeganie zakazu i stosowanie się do zaleceń personelu medycznego. 
 

Teleporady w nocnej i świątecznej opiece

Pacjentów, którzy chcą skorzystać z porady w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej zachęcamy  do korzystanie z teleporad. Dzwonić można w godzinach 18.00-8.00 od poniedziałku do piątku oraz przez całą dobę w dni wolne od pracy. Telefon do nocnej opieki i świątecznej opieki: 41 240 18 11, lekarz POZ, tel. 509 906 734, pielęgniarka POZ, tel. 789 407 072. 

Zalecenia 

Przypominamy również o zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego, który rekomenduje:
  • unikanie uczestniczenia w imprezach masowych
  • przestrzeganie zasad higieny i częste mycie rąk
  • w przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, należy powstrzymać się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami
  • korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.
  • otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności 
 
W przypadku wystąpienia objawów takich jak: wysoka gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie i jest prawdopodobieństwo zarażenia się koronowirusem w pierwszej kolejności należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologicznej, najbliższym oddziałem zakaźnym lub infolinią NFZ. 
 
Niezbędne telefony: 
Sanepid tel: 604 175 591 
Najbliższy oddział zakaźny: tel. 68 32 96 478 
NFZ - 800 190 590.
powrót