Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Zakończenie pierwszej fazy zmian w Szpitalu Giżycki 2013-10-17

W Giżycku, w dniach 17-18. października, pracownicy szpitala podsumowują wyniki kilumiesięcznej, pierwszej fazy projektu TwojNajlepszySzpital.pl.  W ramach zrealizowanych od kwietnia b.r. roku prac wprowadzono w szpitalu w Giżycku szereg zmian, które miały zmienić szpital i jego percepcję wśród pacjentów. Na spotkanie zostali też zaproszeni premier Donald Tusk oraz Minister Zdrowia, Bartosz Arłukowicz. 

 

- „Twój najlepszy szpital“ to projekt, który chcemy realizować we wszystkich naszych placówkach. Już zaczęliśmy w Olkuszu, gdzie badamy opinie mieszkańców na temat szpitala. Na początku roku zaczynamy projekt w Wąbrzeźnie. Jestem przekonany, że to pomysł na lepszą jakość w ochronie zdrowia. Szkoda, że minister zdrowia nie skorzystał z naszego zaproszenia - mówi Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital. 

 

„Najlepszy Szpital. Giżycko“ to projekt, który rozpoczął się w Szpitalu Giżyckim w kwietniu br.  Jego celem było zaangażowanie personelu w zmiany w szpitalu, które będą odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. W pierwszym etapie przeprowadzona została ankieta. Okazało się, że mieszkańcy oczekują przede wszystkim lepszej komunikacji z personelem, większego zrozumienia i życzliwości. Opinie mieszkańców poznali pracownicy, którzy na specjalnych warsztatach opracowali plan zmian w szpitalu. 

 

- Nie wszystko zrobimy od razu, ale staramy się zmieniać w pierwszej kolejności, to na co mamy wpływ – mówi Małorzata Mistera dyrektor ds. pielęgniarstwa Szpitala Giżyckiego. 

 

Udało się m.in. usprawnić pracę izby przyjęć i szpitalnego oddziału ratunkowego, personel opracował wzory informacji o zabiegach i badaniach dla pacjentów, powstał nawet profil „dobrej pielęgniarki“. W tej chwili nad zmianami, których chcą mieszkańcy Giżycka pracuje personel oddziału ginekologiczno-położniczego. 

 

Wszystkie etapy projektu można obserwować na stronie internetowej www.najlepszyszpitalgizycko.pl  oraz na portalu Facebook/zdroweszpitale

powrót