Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Zamiast kliszy, płyta CD 2013-09-22

Cyfrowy aparat rentgenowski to najnowsza inwestycja Nowego Szpitala w Świebodzinie. Pacjenci mogą liczyć przede wszystkim na dokładniejszą diagnozę i krótszy czas oczekiwania na wynik. Poprawi się też komfort pracy w pracowni rentgenowskiej świebodzińskiej placówki. 
 
Nowy aparat już działa, chociaż oficjalna prezentacja odbyła się 20 września. Urządzenie robi zdjęcia w technice cyfrowej, które przesyłane są do komputera . Obraz uzyskiwany poprzez system cyfrowy jest zdecydowanie lepszy i o wyższej jakości, niż w przypadku systemu analogowego. Dodatkowo dzięki cyfrowej obróbce, np. zbliżeniom możliwa jest diagnoza nawet drobnych urazów czy zmian w organizmie pacjenta. Zdjęcia następnie są nagrywane na płytę CD i w takiej formie otrzymuje je pacjent. Wyniki badań archiwizowane są także w systemie szpitalnym, co ułatwia późniejszy dostęp do danych dotyczących pacjenta. Inna ważna dla pacjentów informacja to niższe dawki promieniowania i możliwość ich monitorowania przez personel podczas badania. – Dzięki tej inwestycji będziemy mogli wykonywać więcej badań. Automatycznie skróci się czas oczekiwania pacjentów na badanie – mówi Wiesława Cieplicka, prezes Nowego Szpitala w Świebodzinie. 
 
Aparat RTG to część wyposażenia pracowni diagnostycznej Nowego Szpitala w Świebodzinie, do której w ubiegłym roku zakupiono również nowoczesny tomograf komputerowy.  Zakup RTG (ponad 400 tys. zł) i tomografu został sfinansowany ze środków własnych szpitala. 
powrót