Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Na pacjentów w Olkuszu czeka nowy SOR 2019-08-01

Od 5 sierpnia szpitalny oddział ratunkowy w Olkuszu będzie przyjmował pacjentów w nowej lokalizacji. Na pacjentów czekają nowa, większa przestrzeń i nowoczesna aparatura ratująca życie.

1 sierpnia nowy oddział mieli okazję obejrzeć goście zaproszeni przez zarząd szpitala, m.in.: starosta Powiatu Olkuskiego oraz przedstawiciele Rady Powiatu. SOR w Olkuszu przyjmuje średnio w miesiącu 1600 pacjentów. W ubiegłym roku z pomocy olkuskiego oddziału ratunkowego skorzystało blisko 20 tys. osób. Modernizacja oddziału była konieczna przede wszystkim ze względu na potrzeby pacjentów. Szpital pozyskał na ten cel środki z funduszy europejskich przeznaczonych na wsparcie medycyny ratunkowej. Pacjenci będą przyjmowany w nowym oddziale od najbliższego poniedziałku - 5 sierpnia od godz. 8 rano.

- Bardzo się cieszę, że pacjenci będą mogli korzystać z nowego oddziału ratunkowego. To kolejny etap zmian w szpitalu w Olkuszu, dzięki którym mieszkańcy Olkusza i całego powiatu mogą czuć się bezpieczniej – mówi Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital Holding SA.

Dotychczas olkuski SOR funkcjonował w zaadaptowanych pomieszczeniach po dawnej Izbie przyjęć. Analizy architektoniczne wykazały, że nie ma możliwości dostosowania oddziału do oczekiwań pacjentów czy wymogów prawnych w tamtej lokalizacji. Dlatego zdecydowano się na budowę całkiem nowego budynku na wolnej działce na terenie szpitala.

SOR został zaprojektowany i wykonany zgodnie z obowiązującymi normami. Nowy budynek jest wykonany w nowoczesnej technologii i jest wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje, również w klimatyzację. Na oddziale wydzielone są obszary: rejestracji, segregacji medycznej, obszar resuscytacyjno-zabiegowy, wstępnej intensywnej terapii, terapii natychmiastowej oraz obserwacji i konsultacji. Na potrzeby oddziały zakupiono nowy sprzęt medyczny, m.in.:, respiratory stacjonarne, pompy infuzyjne aparaty do znieczulania, aparat USG, video- laryngoskop, aparaty EKG czy urządzenie do ogrzewania pacjenta. Razem z lądowiskiem, które zostało oddane do użytku w 2015 r. olkuski SOR jest ważną częścią systemu ratownictwa medycznego.

Budowa SOR w Olkuszu została częściowo sfinansowana ze środków programu operacyjnego infrastruktura i środowisko 2014-2020.  Wartość całkowita projektu wyniosła 3 532 502,97 zł z czego 2 853 691,09 zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnegoa 678 811,88 zł to wkład własny szpitala.

 

powrót