Nowy oddział w Olkuszu już niedługo 2013-02-22

Prace przy budowie nowoczesnego oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym w Nowym Szpitalu w Olkuszu są już na półmetku. Remont Oddziału powinien być zakończony już w kwietniu. Natomiast pacjenci powinni być hospitalizowani na nowym oddziale w czerwcu.

Do tej pory pacjenci z Olkusza i okolic byli przewożeni do szpitali w Krakowie i Dąbrowie Górniczej. Nowy oddział pozwoli zająć się nimi na miejscu. - Im szybciej pacjent z udarem trafi do szpitala, tym większe są szanse na jego wyleczenie - mówi Tadeusz Pietkiewicz, ordynator neurologii.

Nowy oddział zajmie pomieszczenia dawnej kuchni szpitalnej. Na powierzchni około 500 m kw. znajdzie się między innymi w pełni monitorowana sala z czterema łóżkami, kardiomonitorem i pulsoksymetrem. Personel przez całą dobę będą nadzorować stan pacjentów. Podopieczni mogą liczyć też na większy komfort. Wszystkie sale wyposażone zostaną w klimatyzację, osobne łazienki, będą urządzone w przyjaznych, ciepłych kolorach. Aby zapewnić pacjentom kompleksowe leczenie, w pomieszczeniach dawnego oddziału neurologicznego powstanie w przyszłości oddział rehabilitacji neurologicznej.