Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Nowy sprzęt na blokach operacyjnych w Nakle i Szubinie 2019-01-14

W ubiegłym tygodniu w szpitalu w Nakle i Szubinie zainstalowano nową aparaturę służącą do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. W Nakle na bloku operacyjnym pracuje już nowy artroskop wykorzystywany przy zabiegach ortopedycznych a w Szubinie zainstalowano nowy laparoskop służący do zabiegów chirurgicznych i ginekologicznych.

Zabiegi laparoskopowe od lat uznawane są za standard w diagnostyce oraz terapii narządów jamy brzusznej. Metoda stosowana jest najczęściej w ginekologii i przy chorobach układu trawiennego. Dla pacjentów najważniejsze jest to, że operacje wykonywane przy użyciu tego typu sprzętu są zabiegami małoinwazyjnymi, rzadko występują po nich powikłania a czas rekonwalescencji jest krótszy niż w przypadku operacji przeprowadzanych metodą klasyczną. Laparoskopia jest w Nowym Szpitalu w Nakle i Szubinie stosowana od wielu lat, ale ze względu na zwiększoną liczbę zabiegów ginekologicznych, szpital zdecydował o zakupie dodatkowego laparoskopu, aby skrócić czas oczekiwania pacjentów. Zakupiony zestaw zawiera m.in.: monitor medyczny, diody Led, system kamer HD, który umożliwia wyświetlanie diagnozowanych czy operowanych narządów na monitorze.

Również przyczyną podjęcia decyzji o zakupie nowego artroskopu było zapotrzebowanie pacjentów na tego typu zabiegi. W ubiegłym roku na oddziale ortopedii wykonano około 900 zabiegów, w tym również artroskopie. Nowy artroskop, który uzupełnieni wyposażenia bloku operacyjnego w Nakle, powinien usprawnić przeprowadzanie zabiegów z zakresu chirurgii urazowej, przede wszystkim stawów kolanowych.  Artroskopia jest nowoczesną metodą diagnostyczno-leczniczą. W trakcie zabiegu lekarz ocenia stan stawów, ich stabilności i rodzaj uszkodzeń, jednocześnie może usunąć uszkodzone struktury lub je zrekonstruować przy użyciu sztucznych implantów. Najczęściej wykonywane zabiegi artroskopowe w obrębie stawu kolanowego to zabiegi dotyczące łąkotki, zabiegi w obrębie chrząstki stawowej oraz rekonstrukcja więzadeł. 

Łączny koszt zakupu nowego to około 350 tys. zł. Inwestycja została częściowo sfinansowana z projektu "Podniesienie jakości świadczonych usług medycznych dla pacjentów Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie Sp. z o.o." (RPKP.06.01.01-04-0069/17)                                                                                                                                                                                                                          

 

powrót