Poradnia lekarza rodzinnego w Skwierzynie 2018-12-03

Od 1 grudnia w szpitalu w Skwierzynie funkcjonuje przychodnia lekarza rodzinnego.

Na potrzeby poradni zaadoptowano pomieszczenia dawnej poradni chirurgicznej w budynku D szpitala w Skwierzynie. W poradni przyjmuje dr Cecylia Dawidowicz, specjalista medycyny rodzinnej. Poradnia czynna jest od 8.00 do 18.00, od poniedziałku do piątku. W zakres świadczeń dostępnych na poradni są, m.in.: porady i badania lekarza POZ, opieka pielęgniarki i położnej, szczepienia ochronne, diagnostyka, kierowanie do poradni specjalistycznych i na leczenie szpitalne, kierowanie na rehabilitację i leczenie uzdrowiskowe czy wystawianie zaświadczeń dotyczących stanu zdrowia.

Deklaracje wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej dostępna jest w gabinecie POZ. Pacjenci, którzy chcą się przepisać do nowej poradni, nie muszą składać rezygnacji u dotychczasowego lekarza rodzinnego. Złożenie deklaracji w nowej Przychodni jest automatyczną zmianą lekarza rodzinnego, który przejmuje opiekę nad pacjentem.  Lekarza/pielęgniarkę/położną POZ  każdy może zmienić bezpłatnie dwa razy w roku. Personel Przychodni i Szpitala będzie udzielał pomocy w wypełnieniu deklaracji i odpowiadał na Państwa pytania.

Telefon kontaktowy do poradni: 95 7170 039 wew. 25 i 41