Nowy Szpital w Kostrzynie gotowy na Woodstock 2013-07-31

Jak co roku, Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą odpowiednio wcześnie i starannie przygotowuje się do zapewnienia opieki medycznej uczestnikom Festiwalu Przystanek Woodstock, którzy trafią do szpitala, dbając przy tym o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Kostrzyna i okolic. Dziesiąty już raz będziemy zmagać sie z przyjęciem większej ilości pacjentów i zapewnieniu im rzetelnej i profesjonalnej obsługi medycznej. W tym celu przeorganizowaliśmy Izbę Przyjęć, uruchomiliśmy w trybie całodobowym poradnię chirurgiczną oraz urazowo - ortopedyczną. Zwiększyliśmy obszar działania łączności z miastem i WOPR.

W czasie trwania Festiwalu w rejonie obsługiwanym przez szpital pracować będą dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego (łącznie 10 zespołów).
Oficjalne otwarcie zabezpieczenia rozpoczęła odprawa medyczna, która odbyła się w Kostrzynie dnia 30.07.2013 o godz.18.00. Podczas odprawy został szczegółowo omówiony plan zabezpieczenia Miasta Kostrzyna z obszarem działania Nowego Szpitala w Kostrzynie nad Odrą.

Oficjalnie przywitano również przybyłych ratowników – wolontariuszy  z Polski i Niemiec. Naszych pracowników wspomagać będę zespoły z Koszalina, Szczecina, Lubniewic, Słubic, Berlina, Frankfurtu. Czas trwania Przystanku Woodstock to dla wszystkich czas wytężonej i w pełnej gotowości  pracy. Życzymy wszystkim bezpiecznej i satysfakcjonującej pracy.