W Kostrzynie rozpoczął się remont OIOM 2018-01-22

W Nowym Szpitalu w Kostrzynie n. Odrą rozpoczął się remont oddziału intensywnej terapii. Oddział zostanie powiększony i gruntownie zmodernizowany.

OIOM jest jednym z podstawowych oddziałów szpitalnych, gdzie trafiają pacjenci wymagający stałego monitorowania oraz wspomagania funkcji życiowych. Kostrzyński OIOM po przebudowie powiększy się do 250 m kw. Na tej powierzchni zostaną wydzielone – sala intensywnego nadzoru, izolatka, pomieszczenia dla personelu medycznego oraz zaplecze techniczno-magazynowe. Szpital zakupił już część sprzętu do odnowionego oddziału: respiratory i kardiomonitory.

Pierwszy etap modernizacji to prace rozbiórkowe. Zdemontowane zostaną niektóre ściany działowe i instalacje. W dalszej  kolejności wykonane zostaną prace budowlane i wykończeniowe, które obejmują, m.in.: wykonanie nowych posadzek, ścian działowych, przewodów wentylacyjnych. Przy okazji modernizacji OIOM wykonana zostanie nowoczesna instalacja gazów medycznych dla całego szpitala.

Przewidywany koszt remontu to 970 tys. zł. Środki na modernizację zostały zaplanowane w budżecie szpitala. Zakończenie remontu planowane jest na koniec czerwca 2018 r.