Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Oddział ratunkowy w Świebodzinie czeka modernizacja 2017-11-06

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Świebodzinie zostanie zmodernizowany i wyposażony w nowy sprzęt. Placówka otrzyma na ten cel 2 mln zł wsparcia z Ministerstwa Zdrowia.

Szpital znalazł się na liście wybranych przez ministerstwo zdrowia placówek, które otrzymają wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczone na poprawę infrastruktury ratownictwa medycznego. Modernizacja oddziału obejmie, m.in.: montaż drzwi automatycznych zewnętrznych do oddziału, montaż drzwi wewnętrznych, remont łazienek dla pacjentów i personelu,  malowanie  wszystkich pomieszczeń oddziału oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne. Prawie połowa środków otrzymanych z ministerstwa zdrowia zostanie przeznaczone na wyposażenie oddziału ratunkowego w nowoczesny sprzętu medyczny. Szpital zakupi aparat do USG, 2 aparaty do znieczulania pacjentów, 2 kardiomonitory, 2 defibrylatory, urządzenie do masażu serca, po jednym respiratorze stacjonarnym i transportowym oraz stoły zabiegowe, łóżka intensywnej terapii, wózki do przewożenia chorych, ssaki i pompy infuzyjne. Warto przypomnieć, że szpital dysponuje już nowoczesnym lądowiskiem dla śmigłowców sanitarnych, które zostało oddane do użytku w sierpniu br.

Szpitalny Oddział Ratunkowy to miejsce, gdzie trafiają pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy. Ze względu na położenie w pobliżu ważnych tras komunikacyjnych, świebodziński SOR pełni ważną rolę w przypadkach, gdy trzeba ratować życie i zdrowie. Ponadto od 9 października br. placówka w ramach umowy z NFZ przyjmuje również pacjentów z podejrzeniem udaru mózgu. Na oddział ratunkowy miesięcznie trafia ponad 600 pacjentów. 

Łączna wartość projektu, wynosi 3 468 645,59 zł, z czego 2 292 828,75 zł to dofinansowanie z ministerstwa zdrowia a 1 175 816,84 zł to wkład własny. 

powrót