Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Rusza neurologia w Świebodzinie 2017-10-09

Od 9 października br. Nowy Szpital w Świebodzinie rozpoczyna realizację umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie pacjentów na oddziale neurologicznym z pododdziałem udarowym. 

Pod koniec września szpital otrzymał kontrakt z NFZ. Dzięki temu pacjenci, którzy wymagają pilnego leczenia, np. z powodu udaru, szybciej otrzymają niezbędną pomoc. 

O konieczności utworzenia takiego oddziału w północnej części województwa lubuskiego mówiło się od kilku lat, głównie z powodu rosnącej liczby chorych z rozpoznaniem udaru mózgu, dla których często brakowało miejsc w innych placówkach. W województwie lubuskim liczba hospitalizacji z powodu udaru niedokrwiennego mózgu wyniosła 243,6 na 100 tys. mieszkańców i była to 3 najwyższa wartość wśród wszystkich województw w kraju. Dlatego szpital rozpoczął poszukiwania kadry medycznej, zakup wysokospecjalistycznego sprzętu oraz modernizację pomieszczeń, aby móc wystartować w konkursie ofert ogłoszonym przez NFZ. 

Zlokalizowanie szpitala w centrum województwa i w pobliżu głównych tras komunikacyjnych pozwala na szybki transport pacjenta a w przypadku udaru czas rozpoczęcia specjalistycznego leczenia jest kluczowy. Dotychczas tego typu leczenie w północnej części województwa lubuskiego było utrudnione. Szpital w Świebodzinie, zgodnie z umową z NFZ będzie zapewniał leczenie pacjentom z 4 powiatów. 

Zespół w skład którego wchodzą lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, logopedzi oraz psycholodzy będzie pracował pod kierunkiem dr n. med. Jana Pawła Mejnartowicza, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neurologii. Pacjenci leczeni na oddziale neurologii w Świebodzinie będą mieli zapewnioną całodobową opiekę lekarza anestezjologa, a także  lekarza internisty, kardiologa, konsultacje neurochirurga oraz chirurga naczyniowego. Oddział neurologii z pododdziałem udarowym będzie prowadził  leczenie także innych schorzeń układu nerwowego, które będą wymagały hospitalizacji. W celu zapewnienia kompleksowej opieki nad pacjentem przed i po hospitalizacji, szpital będzie starał się także o kontrakt na poradnię neurologiczną. 

 

powrót