Nocna i świąteczna opieka w naszych szpitalach bez zmian 2017-09-29

Od 1 października obowiązują nowe zasady w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. Wszystkie szpitale Grupy Nowy Szpital, bez zmian udzielają pomocy w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna dostępna jest dla pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:

• w warunkach ambulatoryjnych,
  • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
  • telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

• nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Informacje o Nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej:
Lubuskie:

Świebodzin
Wschowa, Góra
Szprotawa
Kostrzyn
Skwierzyna

Więcej informacji o nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej w wojództwie lubuskim

Kujawsko-pomorskie

Nakło, Szubin
Świecie
Wąbrzeźno