OIOM w Kostrzynie czeka modernizacja 2017-08-03

Trwa przetarg, który wyłoni wykonawcę modernizacji oddziału anestezjologii i intensywnej terapii w szpitalu w Kostrzynie n. Odrą. Wykonawcę tej ważnej dla szpitala inwestycji poznany w drugiej połowie sierpnia.

Oddział intensywnej terapii zostanie powiększony i łącznie po przebudowie jego powierzchnia będzie wynosiła 250 m kw.  Na tej powierzchni zostaną wydzielone – sala intensywnego nadzoru, izolatka, pomieszczenia dla personelu medycznego oraz zaplecze techniczno-magazynowe. Wykonane zostaną nowe posadzki, stolarka drzwiowa oraz wszystkie instalacje techniczne w tym wentylacyjna i gazów medycznych.

OIOM jest jednym z podstawowych oddziałów szpitalnych, gdzie trafiają pacjenci wymagający stałego monitorowania oraz wspomagania funkcji życiowych. Po modernizacji oddział będzie liczył 5 stanowisk intensywnej terapii.