W Świeciu powstanie oddział nefrologiczny 2017-06-05

W szpitalu w Świeciu powstanie pododdział nefrologiczny. W ten sposób placówka chce rozszerzyć możliwości leczenia pacjentów z chorobami nerek.

Nowy Szpital w Świeciu jest jednym z najlepiej przygotowanych w regionie szpitali do leczenia pacjentów cierpiących na tego typu schorzenia. Placówka dysponuje piętnastostanowiskową stacją dializ, która zapewnia leczenie metodą hemodializy oraz dodatkowo istnieje możliwość wyboru dializy otrzewnowej jako innej formy leczenia nerkozastępczego. Rocznie stacja wykonuje ok. 10 tys. dializ. W szpitalu działa również poradnia nefrologiczna.

Powstanie oddziału pozwoli zapewnić kompleksową opiekę pacjentom z przewlekłymi chorobami nerek a także rozszerzyć możliwości diagnostyki i leczenia niewydolności nerek, chorób układu moczowego oraz powikłań i chorób współistniejących u pacjentów dializowanych.

Oddział powstanie w wydzielonej części oddziału wewnętrznego. Zakończenie prac remontowych planowane jest na przełomie czerwca i lipca.