W szpitalu w Olkuszu wszystkie łóżka nowe a wkrótce więcej zmian 2017-05-30

Wszystkie łóżka w szpitalu w Olkuszu zostały już wymienione a w najbliższych tygodniach ruszy budowa nowego budynku szpitalnego oddziału ratunkowego.

Rozpoczęcie największej tegorocznej inwestycji w szpitalu oraz zakończona właśnie wymiana łóżek dla pacjentów, były tematem wczorajszego spotkania starosty olkuskiego Pawła Piasnego, prezesa Grupy Nowy Szpital Holding S.A., Marcina Szulwińskiego i zarządem Nowego Szpitala w Olkuszu.

Podczas spotkania rozmawiano przede wszystkim o największej tegorocznej inwestycji w szpitalu, którą jest budowa nowego oddziału ratunkowego. Obecnie trwają ostatnie ustalenia z wykonawcą dotyczące m.in. harmonogramu prac a za kilka tygodniu powinny rozpocząć się prace budowlane.

Szpitalny oddział ratunkowy powstanie na  działce po dawnym lądowisku. Szpital otrzymał na ten cel dofinansowanie z programu operacyjnego infrastruktura i środowisko na lata 2014-2020 z puli środków przeznaczonych na medycynę ratunkową. Łączna wartość projektu wynosi 6 221 215,03 zł, z czego udział własny to 1 388 423,30 zła a 4 832 791,83 to dofinansowanie.

Zyskają przede wszystkim pacjenci, ponieważ nowy budynek będzie przestronniejszy i bardziej komfortowy niż obecny oddział. Poza tym, będzie spełniał wymogi prawne dotyczące tego typu oddziałów.

W czasie spotkania podsumowano również, zakończoną właśnie wymianę łóżek w szpitalu. Dzięki porozumieniu między zarządem powiatu olkuskiego i zarządem szpitala, w tym miesiącu udało się dokończyć wymianę łóżek dla pacjentów. Na zakup 190 nowych łóżek, szpital przeznaczył ponad 300 tys. zł.