Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Pacjentom szpitala w Olkuszu powinno być wygodniej 2017-05-08

Nowy Szpital w Olkuszu zakupił 190 nowych łóżek dla pacjentów. To wynik porozumienia zawartego między Starostwem Powiatowym w Olkuszu i zarządem Nowego Szpitala. 

Wymiana łóżek w olkuskim szpitalu trwa już od kilku lat. Część oddziałów została wyposażona w nowe łóżka przy okazji remontów, jednak nie wszystkie. Po zrealizowanym właśnie zakupie wszystkie łóżka w szpitalu będą spełniały standardy i będą wygodniejsze dla pacjentów. 
Łóżka, które trafiły już na oddziały szpitalne mają system regulacji pleców i nóg, który pozwala dostosować pozycję chorego do jego potrzeb. Oprócz tradycyjnych łóżek, szpital zamówił także łóżka ortopedyczne, pediatryczne i specjalistyczne łóżka na oddział intensywnej terapii. 

Szpital przeznaczył na zakup łóżek 300 tys. z rezerwy finansowej utworzonej na poczet odbudowy studni głębinowej, która znajdowała się na terenie obecnego lądowiska. W trakcie rozmów między starostwem a zarządem szpitala ustalono, że zamiast budować studnię, szpital zakupi nowe łóżka dla pacjentów. 

 -  Wiemy, że pacjenci bardzo oczekiwali wymiany łóżek w szpitalu. Dzięki porozumieniu ze starostwem mogliśmy zrobić to szybciej – mówi Marcin Szulwiński, prezes GNSH. 

powrót