Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Trwa przetarg na budowę SOR w Olkuszu 2017-03-24

Pod koniec marca zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę nowego oddziału ratunkowego w Olkuszu. Oddział powstanie na wolnej działce na terenie szpitala po nieczynnym już lądowisku dla helikopterów a jego budowa zostanie sfinansowana ze środków UE przeznaczonych na wsparcie medycyny ratunkowej. 

Obecnie SOR funkcjonuje w zaadoptowanych pomieszczeniach po dawnej Izbie przyjęć. Analizy architektoniczne obecnych pomieszczeń SOR wykazały, że nie ma możliwości dostosowania oddziału do oczekiwań pacjentów czy wymogów prawnych. Stąd decyzja o budowie całkiem nowego budynku i złożeniu wniosku o dofinansowanie.  

Nowy SOR zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia zostanie podzielony na obszary: segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć; obszar resuscytacyjno-zabiegowy; wstępnej intensywnej terapii; terapii natychmiastowej; obserwacji i konsultacyjny. W projekcie uwzględniono również budowę nowej drogi dojazdowej do SOR. Oddział ratunkowy zostanie wyposażony w nowy sprzęt do ratowania życia i zdrowia pacjentów. W planie zakupów znajdują się m.in.. aparaty do znieczulania, przenośny aparat RTG i USG, defibrylatory z teletransmisją, kardiomonitory, respiratory, analizator parametrów krytycznych, aparaty EKG czy urządzenie do masażu serca. Warto zaznaczyć, że szpital w Olkuszu od 2015 r. dysponuje nowym lądowiskiem dla śmigłowców. 

Koszt budowy SOR wyniesie 6 221 215,03 zł, z czego 4 832 791,83 to dofinansowanie a 1 388 423,20 zł wkład własny szpitala. Planowe zakończenie projektu to koniec 2017 r. 

powrót