Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Dzięki porozumieniu z Powiatem Olkuskim w szpitalu będą nowe łóżka 2017-03-02

Pod koniec kwietnia do szpitala w Olkuszu trafią nowe łóżka dla pacjentów. To wynik porozumienia zawartego między Starostwem Powiatowym w Olkuszu i zarządem Nowego Szpitala. 

 Na temat realizacji porozumienia i planów szpitala na ten rok, 2 marca w Starostwie Powiatowym w Olkuszu rozmawiali przedstawiciele Zarządu Powiatu Olkuskiego, prezes Grupy Nowy Szpital Holding S.A. Marcin Szulwiński i zarząd szpitala w Olkuszu. - To powinien być dobry rok dla pacjentów i szpitala. Nowe łóżka, budowa oddziału ratunkowego, możliwość uzyskania 8 mln dotacji na dalszą modernizację – powiedział Paweł Piasny, Starosta Powiatu Olkuskiego. 

 Podczas spotkania, zarząd szpitala poinformował, że w ubiegłym tygodniu została podpisana umowa na dostawę 160 łóżek dla szpitala. Nowe łóżka są robione na zamówienie. Ich wymiary dostosowane są do wymiarów drzwi na oddziałach. Mają system regulacji pleców i nóg, który pozwala dostosować pozycję chorego do jego potrzeb. Trwają jeszcze postępowania przetargowe na pozostałe 30 łóżek. Oprócz tradycyjnych łóżek, szpital zamówił także łóżka ortopedyczne, pediatryczne i specjalistyczne łóżka na oddział intensywnej terapii. 

 -  Chcielibyśmy za pośrednictwem Pana Starosty podziękować całemu Zarządowi Powiatu za to porozumienie. Wiemy, że pacjenci bardzo oczekiwali wymiany łóżek w szpitalu. Dzięki temu porozumieniu będziemy mogli szybciej odpowiedzieć na te oczekiwania. Dziękujemy bardzo w imieniu pacjentów, którzy będą korzystać z tych łóżek – powiedział Marcin Szulwiński, prezes GNSH. 

Nowe łóżka trafią do szpitala pod koniec kwietnia. Łącznie placówka zakupi 190 łóżek. Środki te pochodzą z rezerwy finansowej, którą szpital utworzył na poczet odbudowy studni głębinowej, która znajdowała się na terenie obecnego lądowiska. Ostatecznie w trakcie rozmów między starostwem a zarządem szpitala ustalono, że zamiast budować studnię, szpital zakupi nowe łóżka dla pacjentów. 

W czasie czwartkowego spotkania rozmawiano również o innych inwestycjach, które będą realizowane jeszcze w tym roku w szpitalu. Do końca 2017 r. ma powstać nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jego budowa kosztować będzie ponad 6,2 miliona złotych, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie ponad 4,8 mln zł. To nie koniec, ponieważ dzięki poparciu jakie szpital uzyskał na Forum Subregionu Małopolski Zachodniej szpital będzie aplikował o 8 milionów zł dofinansowania na dalszą modernizację placówki, której koszt to ponad 10 milionów.

Planowane w najbliższym czasie wydatki w wysokości 16 mln zdecydowanie poprawią komfort pacjentów przebywających w szpitalu, przyczynią się do podniesienia jakości świadczonych usług oraz polepszą wizerunek szpitala.

powrót