Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Przetargi zakończone - nowy sprzęt w szpitalach 2017-02-22

Od początku roku Grupa Nowy Szpital Holding S.A. rozstrzygnęła przetargi na dostawy sprzętu medycznego dla szpitali Grupy o wartości 500 tys. zł. Większość zamówionego sprzętu: nowe stoły operacyjne, lampy zabiegowe czy defibrylatory już została dostarczona do Olkusza, Świecia, Skwierzyny i Wschowy. 

Na bloki operacyjne we Wschowie, Skwierzyny i Świeciu zostały kupione nowe stoły operacyjne przeznaczone do przeprowadzania zabiegów i operacji w zakresie, m.in. chirurgii ogólnej, ginekologii, endoskopii, laparoskopii, chirurgii urazowej. Stoły umożliwiają ułożenia pacjenta w dogodnej dla zespołu operacyjnego pozycji i pozwalają na korzystanie z ramienia C podczas zabiegów wymagających śródoperacyjnego monitoringu. 

Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Świeciu i na blok operacyjny zostaną dostarczone nowoczesne lampy zabiegowe i stoły zabiegowe. Nowe stoły zabiegowe znajdą się również na wyposażeniu SOR w Olkuszu. Łączna wartość wydatków na stoły zabiegowe i operacyjne to 208 tys. zł. 

Na oddział ginekologiczny w Świeciu zakupiono aparat do resuscytacji noworodków i nowe KTG. Takie same aparaty do monitorowania czynności serca płodu KTG będą również na wyposażeniu szpitala w Skwierzynie i Olkuszu. 

Na wyposażenie oddziału neurologicznego w Świeciu trafiła też tzw. szyna do rehabilitacji kończyn dolnych, która wspiera przywracanie funkcji ruchowych.

Grupa rozstrzygnęła również postępowanie przetargowe na dostawę 10 urządzeń do defibrylacji serca o wartości ponad 170 tys. zł. Cztery defibrylatory trafią do Olkusza, 5 do Świecia, w tym jeden do POZ w Serocku i jeden do Skwierzyny.

powrót