Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Więcej i lepiej dla pacjentów w Świebodzinie 2017-02-02

W szpitalu w Świebodzinie będzie można wykonywać więcej operacji chirurgicznych i ginekologicznych. Placówka zainwestowała w nowy sprzęt do zabiegów laparoskopowych. To nie jedyna dobra informacja dla pacjentów, ponieważ w grudniu szpital zakończył również budowę lądowiska dla śmigłowców. 

- Większość operacji w naszym szpitalu wykonuje się metodą laparoskopową. Zdecydowaliśmy się na wymianę dotychczas używanego sprzętu, ponieważ chcemy zwiększać liczbę tych zabiegów i w ten sposób skrócić czas oczekiwania pacjentów – tłumaczy Wiesława Cieplicka, prezes Nowego Szpitala w Świebodzinie. 

Zakupiona za prawie 360 tys. w szpitalu nowa kolumna histeroskopowo-laparoskopowa jest wykorzystywana do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych przy schorzeniach  ginekologicznych czy chirurgicznych. Dla pacjentów najważniejsze jest to, że operacje wykonywane przy użyciu tego typu  sprzętu są zabiegami małoinwazyjnymi, bardzo rzadko występują po nich powikłania i czas rekonwalescencji jest krótszy niż w przypadku klasycznych operacji chirurgicznych czy ginekologicznych. 

W chirurgii klasycznej używany jest skalpel, natomiast w laparoskopii chirurg patrzy w monitor i operuje mikronarzędziami. Zakupiony przez szpital w Świebodzinie sprzęt jest najnowszej generacji. Zestaw zawiera monitor medyczny, diody Led, system kamer HD, który umożliwia wyświetlanie operowanych narządów na monitorze. Oprócz podstawowego wyposażenia  dodatkowy komplet narzędzi do wieży laparoskopowej zakupił Zarząd Fundacji Chirurgia Świebodzin - Leszek Korolczuk, Ryszard Adamcewicz, Irena Drozdowska-Hoszowska - to nasi lekarze, którzy na co dzień pracują w szpitalu i co jakiś czas, poprzez Fundację wspierają nas zakupami – mówi Wiesława Cieplicka. 

W ubiegłym roku na sprzęt medyczny w szpitalu w Świebodzinie wydano 678 tys. Oprócz kolumny laparoskopowej szpital kupił 2 nowe aparaty USG: jeden do pracowni diagnostyki obrazowej, drugi na salę porodową. Duża część ubiegłorocznych zakupów to także sprzęt komputerowy, ponieważ placówka przygotowuje się do wdrożenia programu informatycznego, który umożliwi prowadzenie dokumentacji medycznej w wersji elektronicznej. 

Nowa aparatura chirurgiczna to nie jedyna ubiegłoroczna inwestycja szpitala w Świebodzinie. W grudniu ubiegłego roku szpital zakończył budowę lądowiska. - Czekamy na wpis do Krajowego Rejestru Lądowisk. Mam nadzieję, że pierwsze śmigłowce sanitarne będą lądować jeszcze w pierwszym kwartale tego roku - mówi Wiesława Cieplicka. Koszt budowy to około 1,8 mln zł. Lądowisko ma przede wszystkim podnieść bezpieczeństwo pacjentów, którzy będą wymagali szybkiego transportu do innych placówek. 

powrót