Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

SOR w Świeciu zostanie zmodernizowany 2017-01-31

W szpitalu w Świeciu powstanie nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Na budowę SOR szpital otrzymał 2 724 916 zł dotacji z funduszy europejskich przeznaczonych na wsparcie medycyny ratunkowej. 

- Obecny SOR na parterze głównego budynku szpitala trudno dostosować zarówno do oczekiwań pacjentów, jak i obowiązujących obecnie przepisów. Stąd decyzja o dobudowaniu nowych pomieszczeń i powiększeniu oddziału – mówi dr Andrzej Brymora, prezes Nowego Szpitala w Świeciu.  

Przy obecnym oddziale od strony starego lądowiska powstanie nowa sala resuscytacyjno-zabiegowa. Dobudowana zostanie również sala obserwacyjna a obszar udzielania pomocy pacjentom z urazami kostnymi zostanie zdecydowanie powiększony. Część obecnych pomieszczeń zostanie przeznaczona na większą niż obecnie poczekalnię i miejsce do rejestracji i segregacji pacjentów. Powiększony oddział ratunkowy będzie w pełni odpowiadał wymaganiom określonym przez ministerstwo zdrowia a przede wszystkim będzie bardziej komfortowy dla pacjentów, którzy będą  z niego w przyszłości korzystać.  

Oddział ratunkowy zostanie wyposażony również w nowy sprzęt do ratowania życia i zdrowia pacjentów. W planie zakupów znajdują się m.in.. aparaty do znieczulania, USG, kardiomonitory, respiratory, aparaty EKG. Razem z istniejącym już lądowiskiem, SOR w Świeciu będzie kompleksowo zabezpieczał pacjentów w stanie zagrożenia życia. 

Koszt realizowanego przez świecki szpital projektu szacowany jest na 3 381 002 zł, z czego 2 724 916 zł pochodzić będzie z dotacji a 656 086 zł to wkład własny. Planowe zakończenie projektu to koniec 2017 r. 

powrót