Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

W Olkuszu otwarto nową neurologię 2014-04-11

W najbliższych dniach pacjentów i personel olkuskiej neurologii czeka przeprowadzka. To dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Olkusza, ponieważ zmodernizowany oddział to przede wszystkich większe możliwości leczenia pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, w tym ze świeżo rozpoznanymi udarami.  


Oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym ma 500 mkw powierzchni i usytuowany jest na parterze budynku głównego szpitala i co bardzo ważne dla jego przyszłych  pacjentów, na wprost pracowni diagnostyki obrazowej wyposażonej w tomograf komputerowy. 

 

- Jesteśmy w pełni przygotowani do diagnozowania i leczenia udarów mózgu zgodnie z  obecnymi zaleceniami - łącznie z leczeniem trombolitycznym u pacjentów do 4,5 godzin od wystąpienia udaru – mówi dr n. med. Tadeusz Pietkiewicz, ordynator oddziału neurologicznego w Olkuszu. – Szybka diagnoza i podjęcie leczenia pozwala w przypadku udaru uniknąć powikłań lub co najmniej je ograniczyć – dodaje dr Pietkiewicz. 

 

Na oddziale znajduje się sala intensywnego nadzoru neurologicznego, pokój neurologopedy i sala rehabilitacyjna. Oddział został wyposażony w nowy sprzęt do badań EEG, EMG i badań dopplerowskich. 

 

Pacjentów ucieszą na pewno kameralne sale, wyposażone w nowe meble i własne węzły sanitarne. Nad każdym łóżkiem zamontowany jest wielofunkcyjny panel z oświetleniem, tlenem, powietrzem oraz próżnią. Każde łóżko posiada system komunikacji ze stanowiskiem pielęgniarek. Taki system znajduje się również w łazienkach.

 

Na oddziale neurologicznym w Olkuszu prowadzona jest diagnostyka i leczenie  chorych  z objawami uszkodzenia układu nerwowego ze szczególnym uwzględnieniem chorób naczyniowych mózgu  w  tym padaczki, zespołów bólowych czy chorób zwyrodnieniowych. Oddział zatrudnia 4 lekarzy, 3 specjalistów neurologów i jeden w trakcie specjalizacji oraz 16 pielęgniarek. 

 

Nową część szpitala będą mogli obejrzeć wszyscy mieszkańcy Olkusza – 12 kwietnia w godzinach 10.00-14.00 na oddziale odbędzie się „Dzień otwarty”. Informacje w tej sprawie udzielane są pod numerem telefonu - 32 758 12 33.

 

Najważniejsze liczby: 

 

Wielkość oddziału - 500 mkw

Liczba łóżek - 25

Zatrudnienie - 4 lekarzy, 16 pielęgniarek

Liczba pacjentów w 2013r. – 1020 osób (I kw. 2014 - 306 pacjentów) 

 Liczba porad ambulatoryjnych w poradni neurologicznej w 2013 r. - 10 052

Kontrakt szpitala z NFZ – 48 mln zł, w tym neurologia 3 mln zł (leczenie szpitalne), 350 tys. (poradnia specjalistyczna)

Koszt remontu i wyposażenia -  2,5 mln zł

Wartość wszystkich inwestycji (remonty, modernizacje, nowy sprzęt) w Nowym Szpitalu w Olkuszu w l. 2010-2013 – 10 942 326 zł 

powrót