Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

WOŚP dla małych pacjentów w Świeciu 2014-03-25

Oddział noworodkowy Nowego Szpitala w Świeciu otrzymał sprzęt medyczny z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowy inkubator, stanowisko do resuscytacji noworodków oraz inne akcesoria służą już małym pacjentom świeckiej placówki. 

Szpital otrzymał z fundacji: 

 - stanowisko do resuscytacji noworodka, lampa zabiegowa, aparat ambu, waga zewnętrzna do ważenia noworodków, pulsoksymetr - 2 szt., zintegrowany ssak

- inkubator zamknięty wyposażony w czujniki temperatury i wagę, zestaw akcesoriów do pozycjonowania noworodka

 - miernik bilirubiny - bilirubinometr  

 

Łączna wartość sprzętu medycznego, jaki przekazała WOŚP do Nowego Szpitala w Świeciu to ponad 100 tys. zł. Nowoczesny sprzęt uzupełni wyposażenie oddziału noworodkowego i zwiększy zakres pomocy dla dzieci. - Na oddziale jest już jeden inkubator, jednak dodatkowy inkubator, wyposażony w wagę przyda się dla dzieci, które urodziły się zbyt wcześnie – mówi Ewa Krzyżanowska, pielęgniarka koordynująca na Oddziale Neonatologicznym. Personel cieszy się również z nowoczesnego aparatu do resuscytacji. Taki aparat jest niezbędny w przypadku dzieci, których życie jest zagrożone. Wszystkie sprzęty zostały dostarczone do szpitala w ubiegłym tygodniu i od razu trafiły na oddział. 

 

Nowy Szpital w Świeciu jako jedna z dwóch placówek powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim zatrudnia w pełnym wymiarze lekarza specjalistę neonatologa. To rzadkość w placówkach oddalonych od większych ośrodków. Świecki oddział neonatologii ma I stopień referencyjności. I stopień referencyjności pozwala na diagnozowanie i hospitalizację donoszonego noworodka, leczenie żółtaczek okresu noworodkowego, prowadzenia wcześniaków wydolnych oddechowo. Oddział wykonuje przesiewowe badanie słuchu, badania w kierunku fenyloketonurii i mukowiscydozy oraz obowiązkowe szczepienia ochronne. Noworodki chore wymagające szerszej diagnostyki lub opieki medycznej przekazywane są do ośrodków o wyższym stopniu referencyjności. Oddział pracuje w systemie rooming-in (to znaczy, że dziecko przebywa z mamą). Na oddziale jest 12 łóżek, wszystkie dla mam z dziećmi. 

powrót