Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Grupa Nowy Szpital ze wsparciem EBOR 2014-03-06

 

Kredyt z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju sfinansuje inwestycje planowane przez Grupę Nowy Szpital. Umowę w  tej sprawie podpisano w tym tygodniu. 

 

- Jesteśmy zadowoleni, że EBOiR pozytywnie ocenił przedstawiony przez GNS kierunek rozwoju. Współpraca z tą instytucją daje nam poczucie, że nasz sposób działania jest dobry - mówi Marcin Szulwiński, prezes zarządu Grupy Nowy Szpital. 

 

Udzielony przez EBOiR kredyt w wysokości 40 mln zł, zgodnie z zawartą umową zostanie przeznaczony przede wszystkim na sfinansowanie inwestycji umożliwiających lepszą opiekę nad pacjentem w szpitalach Grupy oraz na pozyskiwanie nowych placówek. Dodatkowo, tak jak dotychczas wszystkie zyski wypracowane przez poszczególne szpitale będą przeznaczane na inwestycje w postaci modernizacji czy zakup nowego sprzętu medycznego. 

 

Poszukiwania przez Grupę Nowy Szpital inwestora trwały od ponad roku. Żadna z przedstawianych propozycji nie gwarantowała właścicielom pełnej niezależności w realizacji zamierzonych celów. Dlatego zdecydowano się na podjęcie rozmów z EBOiR.  Podpisanie umowy poprzedzone było dokładnym badaniem Grupy. – Mam nadzieję, że dla obecnych i przyszłych naszych partnerów, podjęcie współpracy z EBOiR świadczy o naszej wiarygodności – dodaje Marcin Szulwiński. 

powrót